اجرای نمای رومی در بوشهر ممنوع شد | در راستای توجه به معماری

در راستای توجه به معماری ایرانی – اسلامی در تعرفه درآمدی امسال جرائمی برای اجرای نمای رومی دیده شده است.

رییس شورای اسلامی شهر بوشهر از آمادگی شورا ، شهرداری وشهروندان برای اجرای کامل طرح تفصیلی در همه نقاط شهر بوشهر خبر داد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از بوشهر، وحید نیک روش رییس شورای اسلامی شهر بوشهر عصر امروز در نشست کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر با مسئولان خواهد داشت.

وی با اشاره به اعتبارات خوبی که از سوی شهرداری، میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های خدمات رسان برای بافت فرهنگی تاریخی بوشهر درنظر گرفته شده است، افزود: امیدواریم با حضور فعال بسیج مهندسین، از تجارب و ظرفیت آنان در احیاء و بهسازی بافت تاریخی بهره مند شویم.

رییس شورای اسلامی شهر بوشهر با بیان اینکه تعامل شورا و شهرداری با بسیج مهندسین در حوزه های معماری و شهرسازی افزایش می یابد.

نیک روش در خصوص سیما و منظر شهری گفت: پیشنهاد شورا توجه ویژه به معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی و حذف نماهای رومی است، بنابراین کمیسیون سیما و منظر شهری در شهرداری تشکیل شده و نمای ساختمان های درگذرهای بالای 16 متر می بایست در این کمیسیون که متشکل از اساتید دانشگاه، مشاوران، نماینده راه و شهرسازی و سایر دستگاه های متولی است، مجوز دریافت کنند.

، تصریح کرد: با توجه به پتانسیل بسیار خوب بسیج مهندسین انتظار می رود از این ظرفیت در زمینه احیاء بافت فرهنگی تاریخی استفاده شود.

وی به طرح تفصیلی شهر بوشهر اشاره کرد و افزود: این طرح هم اکنون به صورت” کامل اجرایی نشده و درخواست ما اجرای کامل آن است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای اسلامی شهر بوشهر – رییس شورای اسلامی شهر – بوشهر – شورای اسلامی شهر – شهر بوشهر – شورای اسلامی – مهندسین – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس – تاریخی – فرهنگی – اسلامی – نمای رومی – شورا – شورای – شهرسازی – شهرداری – شورا و شهرداری – کمیسیون عمران – معماری ایرانی – خبرگزاری فارس – معماری – بسیج – بافت – راه و شهرسازی – بافت تاریخی – ظرفیت – احیاء – شورای شهر – رییس – اعتبارات


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65337388/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%B4%D8%AF

توسط فرمانفرمائیان

فرمانفرمائیان