ثبت‌نام از متقاضیان نهضت ملی مسکن از ۱۵ تیر آغاز می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی از تخصیص زمین برای اجرای این پروژه‌ها در شهرستان‌های مختلف به غیر از اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون برای ۲۳ هزار و ۴۹۱ واحد احداثی معادل ۱۰۰ هکتار زمین تأمین شده و تلاش بر این است تا در شهر اردبیل نیز به سرعت زمین مورد نیاز تأمین شود.

وی تصریح کرد: در استان اردبیل در برنامه یک ساله ۱۵ هزار و ۸۸۳ واحد و در برنامه چهار ساله تولید ۶۳ هزار و ۵۳۱ واحد مسکن در استان اردبیل پیش‌بینی شده که در مجموع ثبت‌نام‌کنندگان ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر بودند.

حسین‌زاده افزود: عملیات اجرایی یک‌هزار واحد در شهرک اندیشه فاز چهار در حال اجراست و برای مابقی ثبت‌نام‌کنندگان نهضت ملی مسکن تأمین زمین در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

حسین‌زاده در مورد پروژه‌های اجرایی در سایت اندیشه یک و ۲ نیز تصریح کرد: در شهرک اندیشه یک اردبیل ۱۱۰ واحد با پیشرفت ۸۰ درصد تا پایان شهریور و سایت ۲۱۰ واحدی اندیشه ۲ با پیشرفت ۹۰ درصد تا آخر امسال تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

حسین‌زاده افزود: از این تعداد ۲۵ هزار و ۶۱۸ نفر در شهر اردبیل و مابقی در سایر شهرها متقاضی نهایی مسکن تشخیص داده شدند که از این تعداد نیز ۱۲ هزار و ۶۵۳ نفر نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده و پنج هزار و ۶۴۶ نفر واریزی مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان را انجام دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ۵۴۰ واحد مسکن که عملیات اجرایی آنها پیشرفت ۷۰ تا ۹۰ درصدی دارد در اردبیل در سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمد زارع حسین‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مراحل ثبت‌نام متقاضیان در قالب طرح نهضت ملی مسکن در سال گذشته به انجام رسید و ما با پالایش نهایی متقاضیان سعی داریم تا مراحل احداث و واگذاری واحدها را به سرعت انجام دهیم.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ۷۰ واحد در سایت کارگر با پیشرفت ۹۰ درصد تا شهریورماه تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

حسین‌زاده بیان کرد: این پروژه‌ها شامل سایت داروپخش ۱۵۰ واحد با پیشرفت ۷۵ درصد است که تا آخر امسال تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: از ۱۵ تیرماه ثبت‌نام مجدد متقاضیان در قالب نهضت ملی مسکن در سطح کشور آغاز خواهد شد که در استان اردبیل نیز متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5529892/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%DB%B1%DB%B5-%D8%AA%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AFوی به بررسی سه گزینه برای احداث مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و ادامه داد: در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، شورای عالی معماری و شهرسازی و شورای مسکن استان اردبیل از بین این سه گزینه، گزینه نهایی انتخاب و معرفی خواهد شد تا طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل در قالب واحدهای جدید اجرایی و عملیاتی شود.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از این تعداد ۵۶ هزار و ۹۸۳ نفر در شهر اردبیل و مابقی متقاضیان در سایر شهرهای استان ثبت‌نام انجام داده بودند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۷۳۵ نفر واجد شرایط تشخیص داده شده و اسامی آنها به تأیید نهایی رسید.

وی گفت: در قالب نهضت ملی مسکن برای ۲ هزار واحد زمین تأمین شده و در شهر اردبیل نیز به دلیل وجود معارض هنوز موفق به تأمین زمین نشدیم.

حسین‌زاده به ثبت‌نام افراد مجرد نیز اشاره کرد و گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی زنان مجرد بالای ۳۵ سال به صورت خودسرپرست و مردان مجرد بالای ۲۳ سال تا ۴۵ سال با اخذ تعهد مبنی بر تأهل در زمان واگذاری واحدهای مسکونی در این طرح ثبت‌نام کردند.

حسین‌زاده به قرارداد اجرایی برای احداث چهار هزار واحد مسکن در استان اشاره کرد و ادامه داد: عملیات اجرایی سه هزار و ۶۴۲ واحد شروع شده که در شهر اردبیل ۲ هزار و ۲۷۰ واحد از سال ۹۸ و در قالب اقدام ملی در حال انجام است.

توسط فرمانفرمائیان

فرمانفرمائیان