جدیدترینهای «برای ساختمان»:

به گزارش ایمنا، سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه -چهارم آذرماه- در دیدار شهردار و معاونین شهرداری تهران ضمن قدردانی از عزمی که در این دوره شهرداری برای خدمترسانی به مردم وجود دارد، اظهار کرد: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم است و نقش شهر سالم در رشد افراد، خانواده، ارتباطات سالم و حتی اقتصاد مهم است. طبق اعلام مسئولان شهری ۱۲۹ ساختمان پر خطر در تهران وجود دارد که ممکن است یک بار دیگر حادثهای مانند پلاسکو در آنها رخ دهد. ؛ ناگهان میآید و لرزشی که طی فقط چند ثانیه کلی خرابی به بار میآورد و حاصل یک عمر تلاش و دست رنج افراد که با مشقت فراوان توانستند زندگی دست و پا کنند را به فنا میدهد. خسارت مالی هم کم نبود، در این حادثه بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت مالی به بار آمد و حدود ۳ هزار کارگر هم کار خود را از دست دادند. کشور ما بر روی کمربند زلزله جهان قرار دارد و هر از گاهی این گسلها تکانی به خود داده و ترس را در جان هموطنان تازه میکند. گروه استانها – بعد از گذشت چهار سال از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه کلاسهای دانشگاه پیامنور دو شهرستان زلزلهزده در کانکس برگزار میشود.

حدود ۷۰۰۰ واحد مسکونی نیز در غرب زنجان در حال پیمانسپاری و در مجموع بیش از ۲۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است. خبرگزاری میزان – طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راهوشهرسازی، رستم قاسمی در جلسه با انجمن انبوهسازان مسکن با بیان اینکه اکنون موضوع نهضت ملی مسکن در کشور مطرح است، گفت: اقدامات زیادی در راستای نهضت ملی مسکن انجام شده و اقدامات زیادی نیز برای انجام باقیمانده است؛ بنابراین این جلسه را برای استفاده از نظرات و تجربیات انبوه سازان تشکیل دادیم تا روندی را در پیش بگیریم که نتیجه آن ساخت مسکن برای مردم باشد. به گزارش برنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص میزان و نحوه تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن، گفت: برنامه تامین اراضی به استانها ابلاغ شده و از سوی استانها در حال بررسی و تخصیص است. وی گفت: ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی امروز کشور به خاطر تحریم هاست و ۸۰ درصد دیگر به داخل کشور مربوط است. وی افزود: مجری پروژه شرکت ساخت و توسعه تاسیسات زیربنایی کشور است که با انتخاب پیمانکار این پروژه را از سال گذشته شروع کرده تا مراحل اجرایی آن بعد از بازنگری طرح به انجام برسد.

به گزارش فارس، یک قاضی در آمریکا «جاکوب چانسلی» یکی از رهبران حمله به کنگره آمریکا در روز ۶ ژانویه سال جاری میلادی (۱۷ دیماه ۱۳۹۹) را به تحمل ۴۱ ماه حبس در زندان فدرال محکوم کرد. یک قاضی فدرال در آمریکا، یکی از متهمان اصلی پرونده حمله به کنگره این کشور را به ۴۱ ماه زندان محکوم کرد. کیوسک بین الملل تابناک: حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان، توقف ساخت پایگاه نظامی چین در امارات با مداخله آمریکا، گشتزنی مشترک بمبافکنهای چین و روسیه، درخواست ناتو برای تجهیز به تسلیحات اتمی و هشدار سفارت آمریکا به اتباع خود در سودان از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند. انتظار میرفت امروز کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد برخی اتهامات جفری کلارک، از مقامات ارشد سابق دادگستری در زمان دونالد ترامپ در زمینه آشوبهای انتخاباتی تشکیل جلسه دهد. دونالد ترامپ پیش از این خواستار عدم ارائه اسناد آرشیو مربوط به دولتش در روز حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه گذشته شده بود. گفته میشود عموم این افراد اشتراکاتی را با جریان اصلاحات دارند. ایران اکونومیست- در شرایطی که عمر مفید ساختمانها در ایران عقبگرد داشته و روشهای سنتی منجر به کاهش کیفیت، طولانی شدن فرآیند ساخت و افزایش قیمت مسکن میشود، دولت سیزدهم قصد دارد با استفاده از ظرفیت طرح جهش تولید و تامین مسکن، با استفاده از تکنولوژی شرکتهای خارجی، صنعت ساختمان در ایران را ارتقا دهد؛ در این زمینه مذاکراتی با چند شرکت خارجی از جمله شرکتهای چینی جریان دارد که هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گزارش برنا؛ محمدرضا نژادحیدری در این خصوص گفت: براساس مصوبه هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان مقرر شده بود جلسات هیات مدیره به تناسب در شهرستانهایی که خانه دارای نمایندگی است برگزار شود و با حضور در جمع اصحاب رسانه از نزدیک شنونده دغدغههای اصحاب رسانه باشیم که در سفر اعضای هیات مدیره به رفسنجان دیدار با فرماندار و شهردار رفسنجان هم در دستور کار قرار داشت. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، منابع لیبیایی خبر دادند که گروههایی مسلح به پایتخت این کشور یورش بردهاند و برخی از ساختمانهای دولتی را محاصره کردهاند. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت الاسلام محمدنبی موسویفرد امام جمعه اهواز امروز در خطبههای نماز جمعه اهواز، اظهار کرد: برخی می پرسند ما این دولت را انتخاب کردیم که حداقل شاهد افزایش قیمت کالاها نباشیم پاسخ این است که تا زیرساختها حل نشود محال است اتفاقی بیفتد و دولت این عزم و اراده را دارد.

به گزارش الف به نقل از یورونیوز، این فرد که جاکوب چانسلی نام دارد، یکی از چهرههای سرشناس آشوب در کنگره آمریکا به شمار میرفت که با کلاه پوستی شاخدار در تصاویر مشخص بود. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با شروع فصل تابستان و قطعیهای مکرر برق شرایط زندگی برای تمامی افراد سختتر شد. برای مثال در اوایل تابستان امسال بود که یک سرویس کار کولر در تهران به دلیل برق گرفتگی جان خود را از دست داد. تین نیوز به نظر می رسد این ساختمان که روزگاری تک آسمان خراش تهران بود، دوباره بتواند جایگاه نوستالژیک خود را در دل پایتخت نشینان بازیابد. در این مقاله به معرفی انواع آجر نمای سفید برای نمای ساختمان پرداخته خواهد شد تا شما بهترین آجر سفید را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. ما در این مقاله تلاش کردهایم تا درباره چند روش موثر و مفید برای ارتقای ظاهر آپارتمان قدیمی برای شما بازگو کنیم. فرماندار گناوه افزود: معلولان با اراده قوی که خداوند به آنها عطا کرده است اگر چه در ظاهر دارای نقصی در اعضا هستند با تلاش و نیروی اراده قوی موفقیتهای زیادی کسب کردهاند و بسیاری از کارهای غیرممکن را ممکن میکنند که الگوهای رفتاری و اخلاقی و بهره گیری از توانمندی برای همه ما هستند.

بازسازی خانه تمام اقداماتی است که انجام میشود تا عمر یک ساختمان افزایش یابد. این روشها به شما کمک میکند تا با چند گام موثر به بازسازی و نوسازی فضای خانه خود بپردازید. موتورخانهها به دلیل اشغال کردن فضای زیاد و هزینه نگهداری و تعمیرات سرسامآور کم و بیش از رده خارج شدهاند و انواع پکیجها با تنوع مدل و برندهای فراوان جایگزین خوبی برای آنها شناخته شدهاند. با پیشرفت تکنولوژی پکیجهای گرمایشی جایگزین خوبی برای انواع سیستمهای گرمایشی گذشته شناخته شدهاند. این اطلاعات به شما کمک میکند تا انتخاب درستی برای خرید سیستم گرمایشی پکیج در اختیار داشته باشید. تین نیوز وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توسعه صنعتیسازی ساختمان را یکی از روشهای موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمانهای مسئول کشوری قرار دهد. از همین رو، در اختیار قرار دادن مدارک حمله به ساختمان کنگره به هیئت تحقیقات بلامانع است. آفتابنیوز : محمود گودرزی در مراسم رونمایی از اولین صندوق اهرمی در بازار سرمایه با بیان اینکه این صندوقها میتوانند نقش موثری در افزایش تقاضا در بازار سهام داشته باشند گفت: این صندوقها برای افراد ریسک پذیر جذاب است و افراد میتوانند به طور غیر مستقیم و از طریق مدیران و کارشناسان حرفهای در این صندوقها سرمایه گذاری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زمانی عصر یکشنبه در کارگروه مدیریت مصرف انرژی شهرستان همدان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از هدر رفت منابع انرژی مربوط به نقایص فنی موجود در ساختمانها است که ضمن اصلاح در ساختمانهای موجود باید در ساخت و سازهای جدید مد نظر قرار گیرد، به مصوبه ابلاغی شده جدید هیأت وزیران در خصوص ضوابط صرفه جویی انرژی در ساختمانها اشاره کرد و افزود: کلیه دستگاههای اجرایی موظف به کسب رده انرژی ذکر شده در مبحث ۱۹ قانون مقررات ملی ساختمان برای ساختمانهای جدید الاحداث خود هستند. شهردار سمنان در دیدار با اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر لزوم تعامل سازنده و همافزایی بیشتر بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان در جهت پیشبرد امور مدیریت شهری و تقویت ارائه خدمات به شهروندان تأکید کرد. به گزارش روز جمعه ایرنا، برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران (که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) به دلیل پیشبینی شکست در انتخابات و اقبال جامعه مهندسین به نیروهای مستقل و انقلابی در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هیات مدیره مانع به حد نصاب رسیدن جلسه شدند.

به گزارش ایسنا، همپا نبودن پیشرفت صنعت ساختمان در ایران با کشورهای توسعهیافته، وزارت راه و شهرسازی را بر آن داشته تا از فناوری کشورهای دیگر در این زمینه سایت dr-architecture استفاده کند. جلسه هماندیشی اعضای کانون سراسری انجمنهای صنفی کارفرمایی انبوهسازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد. به گزارش تسنیم، متن بخشنامه محمود محمودزاده به مدیران راه و شهرسازی استانها به شرح زیر است؛ در اجرای مفاد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از جمله ماده 26 قانون مذکور و ایفای وظایف نظارتی محوله به این وزارتخانه مبنی بر بررسی عملکرد سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانی ضروری است سازمانهای نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان آن استان ظرف حداکثر 2 هفته از تاریخ این بخشنامه، امکان دسترسی به سامانههای عضویت، صدور پروانههای اشتغال بهکار اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین سامانههای عملکردی همانند سامانه ارجاع نظارت، ابفا، نظارت و بازرسی گاز، تفکیکی آپارتمان، کنترل نقشه، ماده 27 را برای آن اداره کل و همچنین دفتر توسعه مهندسی ساختمان ایجاد کنند. به گزارش تین نیوز به نقل از شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، خرم خواهان توجه جدی به نتیجه اقدامات در فرایند تصمیمگیری شد و افزود: نتیجه هر تصمیمی باید قبل از اقدام کاملاً روشن و قابل دستیابی باشد.

اما مسئله اصلی در این خصوص هزینه بازسازی منزل است. بازسازی ساختمان، مانند نازککاری است. در این ویدئو که شبکه «ای تی وی» آن را منتشر کرد، الگرا استراتن دبیر وقت مطبوعاتی و مشاور جانسون در حال شوخی بر سر این موضوع با یکی دیگر از اعضای دفتر نخست وزیری است. به هر حال هر سبک منزلی یک نوع نما و ساخت بیرونی را دارد و این مسئله درباره طراحی ساختمان بسیار مهم به نظر میرسد. ایسنا/زنجان معاون مسکن و ساختمان ادارهکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در استان مشکلی از بابت نظارت در پروژههای در حال اجرا وجود ندارد، افزود: ساخت و ساز پروژهها در استان با قوت خوبی جلو میرود. به گزارش خبرگزاری فارس، در نشست هم اندیشی رؤسای کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه 11 موضوعات حقوقی، ایمنی و شهرسازی پاساژ علاء الدین در شهرداری منطقه 11 بررسی شد. به گزارش گروه بینلملل خبرگزاری فارس، یک دادگاه فدرال آمریکایی شامگاه پنجشنبه درخواست دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق این کشور برای جلوگیری از اسناد کاخ سفید درباره حمله به ساختمان کنگره در روز ۶ ژانویه سال جاری میلادی را رد کرد.

گروه استانها – مدیر اقتصادی و بازرگانی صندوق احیا و بهرهبرداری از اماکن تاریخی گفت: ۳۸۰ میلیارد تومان در یکسال گذشته در جذب سرمایه در واگذاری و احیا ساختمانهای تاریخی به بخش خصوصی و تبدیل آنها به مرکز گردشگری و فرهنگی شده است. پیش از آنکه به بررسی انواع نما از قبیل نمای شیشهای اسپایدر، نمای خشک سرامیک و همچنین نمای فریم لس بپردازیم، لازم است ببینیم نمای ساختمان چیست و چرا مهم است؟ به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،علیرضا مرغایی زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز گفت: شهرداری اهواز با هدف بهره مندی از نظرات نخبگان در موضوع ارتقای وضعیت نماسازی از لحاظ زیبایی، فرهنگی، جغرافیایی و سایر آیتمهای مرتبط و رفع نواقص قبلی، بروز رسانی این چک لیست را در قالب پروژه پژوهشی چک لیست بررسی و تایید نماهای بناهای شهر اهواز به دانشگاه شهید چمران واگذار کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن فارس در دیدار با امام جمعه شهر اَهِل بخش اشکنان شهرستان لامرد بر لزوم تامین مسکن نیازمندان و مددجویان در جنوب فارس تاکید کرد و گفت: مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی باید از حیث تامین مسکن در اولویت قرار گیرند، همه تلا شهای بنیاد مسکن کاهش دغدغه این عزیزان و تامین مسکن و سرپناه برای آنان در کوتاهترین زمان است.

محمودزاده افزود: سیاست این وزارت آن است که در شهرهایی که زمین تامین نشده، ثبت نام را آغاز نکند تا توقع بدون امکان تحقق ایجاد نشود. زمین مورد نیاز برای هفت هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن خراسان جنوبی تامین شد. قبل از رفتن به خانه جدید نیاز به تعمیر و بازسازی، بنایی و گچکاری، نقاشی ساختمان، نظافت منزل و اینگونه خدمات پیدا می کنید. اگر قصد اسباب کشی و جابجایی منزل را دارید قبل و بعد از اسباب کشی نیاز به خدمات متنوعی دارید. یکی از نکات ایمنی برق کشی صحیح در ساختمان میباشد. هر ساله با شروع فصل گرما، افراد بسیاری به دلایل مختلفی دچار برق گرفتگی میشوند. فرماندار تنگستان گفت: در بحث مقاوم سازی ساختمانها در شهرستان باید یک برنامه چهار ساله تدوین شود. خبرگزاری میزان-معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در تشریح تدابیر دولت برای تضمین کیفیت ساختمان های”نهضت ملی مسکن” گفت: بیمه ۱۰ ساله کیفیت، یکی از تدابیر دولت برای تضمین کیفیت این واحد هاست. وزیر راه و شهرسازی بیانداشت: باید از شیوههای نوین در ساخت بهرهمند شویم، زیرا بخشی از شیوههای سنتی زمانبر، فاقد کیفیت لازم و سرعت است که ملاک عمل در اجرای تولید مسکن است. به گزارش فارس از بردسکن، حجتالاسلام علیاصغر امینی درباره وضعیت بهداشت و درمان تنها بیمارستان شهرستان بردسکن به خبرنگار فارس گفت: بیمارستان حضرت ولیعصر (ع) حدود ۲۵ سال پیش ساخته شده است که مشکلات فراوانی داشت، با توجه به وجود این نواقص و مشکلات، مجمع سلامت را در سال ۱۳۹۱ تشکیل دادیم که با اهتمام خیرین، پزشکان و مسئولان بهداشت و درمان آن زمان انجام شد.

امروز (سه شنبه -۸ آذر ماه) به منظور تسریع و تسهیل در پاسخگویی مراجعان و هم افزایی در ارائه خدمات در حوزه ساخت و ساز شهر، تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری اصفهان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان به مدت سه سال شمسی حول پنج محور منعقد و مقرر شد با تشکیل کارگروه های مشترک در حوزه های مختلف اجرایی شود. ایسنا/اصفهان معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه به دنبال تغییر در بارگذاری ساخت و سازهای شهر اصفهان هستیم، گفت: برای سال آینده بودجه خوبی در شهرداری اصفهان برای موضوع فرونشست در نظر گرفته شده تا بتوانیم راهکارهای اجرایی و علمی برای کنترل این بحران را پیاده کنیم. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید شاهینفر به نظارت پروژههای نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و گفت: روند نظارت مشکلی ندارد. به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در مراسم افتتاح ساختمان امام حسن مجتبی (ع) بیمارستان مسیح دانشوری، ضمن تشکر از دکتر ولایتی، رییس بیمارستان مسیح دانشوری و متخصصان، کادر درمان و پرستاران این بیمارستان، با اشاره به رشد و شکوفایی بیمارستان مسیح دانشوری، بیان کرد: امروزه، نام ایران در جهان پرافتخار است و وقتی از ایران نام برده می شود، همه ملت ها یاد امام راحل (ره) میفتند، ایران یعنی، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ایران یعنی افتخارات بزرگی که شهدای گرانقدرمان در میدان نبرد به دست آوردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، یک دادگاه فدرال آمریکایی شامگاه پنجشنبه درخواست دونالد ترامپ، رییسجمهور سابق این کشور برای جلوگیری از انتشاراسناد کاخ سفید درباره حمله به ساختمان کنگره در روز ۶ ژانویه سال جاری میلادی را رد کرد. به گزارش جام جم آنلاین، یک دادگاه آمریکایی با درخواست «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا درباره ممانعت از انتشار اسناد مرتبط با حمله به ساختمان کنگره مخالفت کرد. به گزارش قدس آنلاین، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در برنامه تیتر امشب از استقبال و ثبت نام یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط در “نهضت ملی مسکن” گفت و افزود: در این دوره تا پایان آبان کار ثبت نام در ۵۲۰ شهر انجام میشود. معاون امور عمرانی فرماندار همدان افزود: ارائه پایان کار به ساختمانهای جدید الاحداث از ابتدای سال ۱۴۰۲ منوط به رعایت مبحث (۱۹) مقررات ملی ساختمان است. طبق گزارش رسانههای آمریکا چانسلی که دادستانهای فدرال از او به عنوان یکی از اصلیترین چهرههای دخیل در حمله به ساختمان کنگره آمریکا نام بردهاند به «کارشکنی در روال جلسات کنگره متهم شده است.

توسط فرمانفرمائیان

فرمانفرمائیان