پرورش گل های زینتی گران قیمت در گلخانه

یک قاشق چای خوری قارچکش مانکوزب را در یک لیتر آب حل کرده و سپس محلول را روی گیاهتان اسپری کنید. کافیست بلیط هواپیما تهران خود را خریداری کرده و از زیباییها و تنوع بازارهای گل این شهر به وجد بیایید. همچنین از پوست انار برای دباغی کردن پوست و از گل انار برای برخی مصارف دیگر استفاده میگردد. این محصول را از دسترس کودکان دور نگهدارید. هنگامی که کروناویروس (COVID-19) همه گیر شد ، مشاغل در سراسر جهان دفاتر خود را تعطیل کردند و کارمندان خود را به کار از راه دور منتقل کردند. مسیحیان نماد تخممرغ را پذیرفتند و آن را به قبری تشبیه کردند که مسیح از آن برخاست.

این باغ در بین کشورهای اروپایی یکی از پرجاذبه ترین مناطق و در دنیای عکاسی از پرنگاره ترین مناطق دنیا به شمار می آید. چنین نمایش هایی آن چنان تأثیر قوی داشت و آن چنان در آن ها به مقدار فراوان از گیاهان یک ساله استفاده می شد که امروزه باغداران زیادی را به این فکر انداخته که تنها با گیاهان یک ساله بستر باغ خود را پوشش دهند. هرکجا که شرایط اقلیمی و وضعیت باغ مناسب باشد، یک گیاه چند ساله، حداقل برای ۳ سال در آنجا زندگی خواهد کرد و هر سال گل میدهد. این گیاهان به آب کم مقاوم هستند و بذرهای آنها در پایان هر فصل به زیر پایشان ریخته شده و سال بعد در همانجا رشد خواهند کرد.

این گیاه برگ های پهن، طویل و کشیده ای دارد و در رنگ های قرمز، سفید، زرد و صورتی پرورش می یابد. این ویژگی به شما امکان میدهد هر چیزی از گل های زیبا گرفته تا سبزیجات و سایر گیاهان را پرورش دهید و همچنین میتوانید ابزار و تجهیزات باغبانی خود را در این مکان نگهداری کنید. این گل در رنگ های ارغوانی، صورتی، سفید و رنگارنگ پرورش می باید. گل های بسیار زیبای آن به رنگ قرمز، صورتی، زرد یا سفید هستند. کاکتوسها، گیاهان جالب و بامزهاي هستند کـه مثل دیگر گیاهان آپارتمانی خیلی برگ و بار ندارند، اما برای محیطهایي نظیر آپارتمان کـه از فضای گل و گیاه دور هستند، بسیار گزینههاي مناسبی شناخته میشوند. گلدان چسبی برای گیاهان خوراکی بسیار مناسبند. چرا که در کشور ما، به علت برخورداری از نور فراوان مخصوصاً در زمستان میتوان در مصرف سوخت صرفه جویی بسیار خوب و با ­ارزشی داشت. آبیاری در زمستان یکبار در هفته و در تابستان هفتهای دوبار مناسب است. شما میتوانید هر 2 هفته یکبار، 1 قاشق چایخوری از کود برگدهی را در 2 لیتر آب حل کرده و سپس مصرف نمایید.

برای تکثیر این گیاه نیز روش های کاشت بذر، قلمه زنی و تقسیم ریشه پیشنهاد می شود. کود تقویت ریشه (یا NPK 10-52-10) یک کود شیمیایی مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است بگونیا بیش از 900 گونه مختلف داشته که به صورت چندساله، سبز، علفی، گلدار و خزان کننده کشت می شوند. علاوه بر زیبایی بینظیری که دارد، سینگونیوم گیاه بسیار کم توقعی است و میتواند به خوبی در شرایط آب و هوایی مختلف دوام بیاورد. این مقاله میتواند به بانوانی که حتی هنوز تصمیم قطعی خود را برای مشغول به کار شدن یا نشدن، نگرفتهاند نیز مفید باشد. ساخت گلخانه خانگی میتواند به شما کمک کند که در هر شرایطی به گیاهان خود سر بزنید و از آنها مراقبت کنید. در نهایت، پس از أخذ تأیید از سوی کارشناسان سازمان های مذکور، مجوز گلخانه را دریافت خواهید نمود.

احتمالا شما نیز یکی از طرفداران گل زیبا و باارزش ارکیده هستید. این گل در انواع پاکوتاه و پابلند پرورش می یابد و برای کاشت در گلدان و باغچه به کار می رود. این گل به قدری زیباست که در تهیه انواع دسته گل، ریسه گل، سبد گل و تاج های گل استفاده می شود. برای نگهداری از این گل، آن را هر 2 الی 3 روز آبیاری کنید و در محیط هایی با شدت نور کم قرار دهید. در برخی از موارد با گذشت زمان گل هایی به رنگ زرد روی این گیاه دیده می شود. این گل از بومیان کلمبیا محسوب می شود که برگ هایی براق، سبز و کشیده دارد.

از قارچکش کاربندازیم برای پیشگیری یا سمپاشی حفاظتی در گیاهانی از جمله سانسوریا، فیکوس، دیفن باخیا، کاکتوس، یوکا و … این قارچکش بازدارنده سنتز B-tubulin است که بازدارنده سنتز میکروتوبولهاست که باعث ازهمگسیختگی کروموزومها طی تقسیم میوز و میتوز میشود. حشره کش کارباریل حشره کشی تماسی و گوارشی از گروه کارباماتها است. نام علمی این ترکیب، کارباریل میباشد. پیشنهاد می دهیم برای خرید بذر گل بگونیا باکیفیت از دمبرگ، نام محصول را در سایت جستجو کنید و اطلاعات تکمیلی را به دست آورید. گیاه ZZ با نام علمی Zamioculcas zamiifolia، یک گیاه آپارتمانی بومی آفریقای شرقی است. اغلب مکان های سایه آفتاب برای نگهداری این گیاه مناسب است. گل های گل کوکب در بیشتر رنگ ها وجود دارد از جمله زرد ، سفید ، قرمز ، صورتی ، اسطوخودوس و حتی شرابی تیره که تقریباً سیاه است. گل گازانیا از بومیان آفریقای جنوبی شناخته می شود که 16 گونه مختلف دارد. این کود برای تمامی مراحل رشد گیاه قابل استفاده بوده و به دلیل کامل بودن، در گونههای مختلف گیاهی استفاده میشود.

یکی از گیاهان آپارتمانی همیشه گلدار که با تغییر فصل کاشت، گلدهی آن نیز تغییر می کند، آفتابگردان زینتی است. البته فراموش نشود که این گیاه در دسته گیاهان سمی قرار می گیرد. فراموش نشود که ریشه های ارکیده باید همواره مورد بررسی قرار بگیرند. با مالش گلبرگ های این گیاه زیبا، از عطر خوش آن لذت ببرید. این گل زیبا با گلبرگ های قرمز رنگ خود مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد دارد و به عنوان یکی از گیاهان همیشه گلدار به شمار می رود. اغلب این گل به صورت بوته ای و افشان رشد می کند و گلدهی آن از بهار تا پاییز ادامه دارد. طول عمر: در صورت مراقبت صحیح 100 سال یا حتی بیشتر! بذر گل همیشه بهار قابلیت کاشت در مناطق سردسیر و گرمسیر را دارد و اگر شرایط برای آن فراهم باشد، چندین سال به زندگی خود ادامه می دهد. از آنجایی که یاس بنفش زهکشی خوب را ترجیح می دهد، کاشت بوته های یاس بنفش در مناطق کمی مرتفع در صورت امکان توصیه می شود.

ظاهر کریپتانتوس یک ظاهر خاصی دارد و آن را از بین لیست انواع گیاهان آپارتمانی زینتی متفاوت کرده است. کافی است که این گیاه را از نزدیک ببینید، زیبایی آن دل شما را میبرد و متوجه میشوید که برای داشتنش ارزش این همه پول را دارد. درست شبیه به طلوع خورشید در دل یک جنگل پر شاخ و برگ! این گیاه زیبای چمنی دارای شاخ و برگ سبز باریک است. بدون شک یکی از گل های فصلی که در تمام طول سال گل می دهد، گیاه همیشه بهار است. گل اسپاتی فیلوم ، از جمله گیاهان آپارتمانی همیشه گلدار به شمار می رود که گل های آن همراه با سنبله به وجود می آیند. اسپاتی فیلوم هوا را به خوبی تصفیه می کند. اسپاتی فیلوم در مکان های سایه ای شکوفا می شود و همچنین هوا را تصفیه می کند.

شبدر به سرعت رشد می کند، علف های هرز را سرکوب می کند، زمین را غنی می کند و خاک را با سیستم ریشه عمیق هوادهی می کند. برای مشاوره خرید زمین در شمال با هدف راه اندازی گلخانه میتوانید با کارشناسان اول خونه صحبت کنید. مجموعه تاریخی خورهه از مهمترین آثار بر جای مانده از دوران باستان ایران زمین است. کودهای شیمیایی به صورت کلی، از مشتقات مواد شیمیایی میباشند. قارچ کش ها در حالت کلی به صورت محلول پاشی روی گیاه و خاک قابل استفاده میباشند. شما میتوانید هر 2 هفته یکبار، 1 قاشق چایخوری از کود گلدهی را در 2 لیتر آب حل کرده و سپس گیاهتان را با آن آبیاری نمایید. دوام این سم نیز زیاد بوده و تا 3 هفته پس از سمپاشی، نباید از مواد سمپاشی شده استفاده نمود.

با توجه به مزایا و اهمیت وجود گلخانه و با نظر به انواع محصولات گلخانهای این حقیقت به اثبات رسیده است. در این مقاله با محبوب ترین انواع گل ها آشنا خواهید شد. در عین حال که باید گیاهانی را در منزل نگه داریم که از زیبایی خاصی برخوردار باشند، باید این گیاهان از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند و روش نگهداری ان ها نیز بسیار ساده باشد تا بتوان بدون هیچ گونه دردسر زیادی آن ها را به عنوان گل های آپارتمانی نگهداری کرد. آنها را می توان به عنوان یک افزودنی غیر معمول در قسمت جلویی مرز یا برای پوشاندن یک شیب استفاده کرد. این کود در گیاهان زینتی برای گلدهی و در درختانِ میوه، به درشت شدن میوه و رنگ انداختن میوه کمک خواهد کرد. گلوکسینیا به نور درخشان و فیلتر شده خورشید و خاکی تقریبا مرطوب نیاز دارد و از خیس شدن برگهای خود بیزار است! سوین روی لارو پروانه ها، سیرسیرک ها و ملخ های بومی اثر قابل توجه دارد. در واقع اگر این گل را در نیمه اول سال بکارید، در نیمه دوم سال شاهد گل های زیبای آن هستید. متأسفانه به دلیل نبود صنایع تبدیلی و امکانات فرآوری در ایران، گل به قیمت پایین به واحدهای فرآوری در خارج از کشور فروخته میشود.

بخشی از مهارت و موفقیت در پرورش گیاهان آپارتمانی زیبا و با طراوت در داخل آپارتمان این است که میان انواع و اقسام گیاهان موجود بتوانیم مناسبترین نوع آن را برای نگهداری با توجه به شرایط موجود ازنظر نور و دمای داخل آپارتمان خود انتخاب کرده و خریداری کنیم؛ و از هرگونه چشم و هم چشمی و تقلید از دیگران از روی هوا و هوس خودداری نموده، فقط گیاهانی را باید انتخاب و برای آپارتمانها خریداری که با نور موجود در آپارتمانمان و همچنین آگاهیتان از نحوه محبوب ترین گیاهان زینتی (https://golheaven.ir/ornamental-plants/) نگهداری آنان باشد. تقریبا از زمستان تا بهار شاهد این گل مینیاتوری و جذاب در میان دسته گل ها هستید. گیاه راحتی است و خیلی خوب رشد میکند، مخصوص اقلیم شمال با سازگاری بالا و دارای گلهای ریز و سفید رنگی در اواخر بهار میباشد و برگهای این گیاه در زمستان به حالت جگری خوش رنگ تغییر یافته و چشمها را خیره میکند. هزینه های مربوط به راه اندازی گلخانه فلزی بیشتر است ولی با توجه به مزایایی که دارد قابل قبول است در گلخانه های فلزی در صورت لزوم به راحتی می توان تغییر و تحول به وجود آورد و محیط فضای گلخانه را بزرگتر نشان می دهد به همین دلیل ارزش ساخت گلخانه فلزی نسبت به گلخانه چوبی، بالاتر است.

شما میتوانید هر 2 هفته یکبار، 1 قاشق چایخوری از کود تقویت ریشه را در 2 لیتر آب حل کرده و سپس مصرف نمایید. برای گیاهان موجود در فضای سبز نیز هفته ای یکبار، این کار را انجام دهید. این کود برای تقویت گیاهان برگدار و افزایش میزان برگدهی آنها قابل استفاده است. نیاز به آب این گیاه در ماههای گرم و نیاز به کود این گیاه در طول فصل رشد افزایش میابد. بعلاوه آب پاشیدن به گلها هم باعث افزایش رطوبت آنها میشود. در شرایط بدتر نیز ممکن است کل گیاهتان زرد یا سفید شده و لبه های برگ های آن نیز به رنگ قهوه ای دربیایند.

توسط فرمانفرمائیان

فرمانفرمائیان